Ohnivé znamení: Lev

Sluneční znamení Lva z pohledu možného duchovního rozvoje. Slunce, světlo, výsluní a pohodička, to je ideální představa zrozence ve znamení Lva o jednoduchosti bytí. Hrdost a sebevědomí, samostatnost, zaměření na ego, touha oslnit své okolí. Silná osobnost, upřímnost, přímost, organizační schopnosti a magnetismus tohoto znamení je pod vlivem sluneční energie, rozvášněné živlem ohně. Lev slaví své narozeniny právě ve vrcholném létě.

Ohnivé znamení: Lev

Slunce dává Lvům do vínku také velkorysost, rádi své blízké obejmou laskavou sluneční náručí, překvapí milým dárkem, pozváním na večeři. Ale rádi jsou také středem společnosti, bývají dobrými baviči, málokdy ztrácejí smysl pro humor. Lev je dominantním králem a rád si také užívá života po královském způsobu. Mívá spoustu energie, kterou dokáže hospodárně rozložit mezi zaměstnání, rodinu, přátele a koníčky. Tedy pokud není jeho styl života postaven na pracovní kariéře, nebo hvězdné divadelní slávě, což bývá velmi časté u tohoto ambiciózního znamení. V takovém případě bývá Lev zaslepen vlastní osobností a nedokáže na sobě vidět chyby, jeho ego může opanovat sebestřednost, ješitnost a sobectví. Obtížně mu dochází, pokud vůbec, že peripetie, které se v jeho životě objeví, jsou jen zrcadlením toho, jaký je on sám. Ale budiž tomuto znamení ke cti, že je upřímné a neumí se přetvařovat.

Lev – sluneční znamení zvěrokruhu

Úkolem tohoto ohnivého znamení je uvědomit si, že každá vtělená duše přišla na tento pozemský svět především proto, aby se naučila vyzařovat světlo Lásky. Uvědomit si, že síla ohně nemusí být vždy jen spalující ale také transformující a očišťující.

Lev miluje drama a nesnáší nudu. Lev má tolik vitální energie, ohnivé i vášnivé, že zvládne i více než jen jeden milostný vztah najednou. Touží milovat a být milován. Lev chce být milován pokud možno společenskou, přizpůsobivou a atraktivní bytostí, aby svou lásku mohl vždy a všude dávat na obdiv. Lev chce být milován na všech úrovních (rodiči, partnerem, dětmi, přáteli). Bývá králem a dramatikem zároveň, slunce v jeho duši není jen středem sluneční soustavy ale i středem sebe sama. Lev miluje život, tedy pokud jde vše ideálně a dokonale podle jeho vlastních představ. Stinné stránky tohoto slunečního znamení bývají také dramatické: nerad se přizpůsobuje svému okolí, je vztahovačný, mívá hvězdné manýry. Neumí odpouštět, ne, že by nechtěl odpustit, on to prostě neumí. Pokud je jeho srdce zasaženo vážnou zradou, neodpustí nikdy. Pokud stojí Luna ve znamení Lva v jeho osobním horoskopu, bývá jeho životní cesta též velmi dramatická. Lev je zkrátka lev, přesto je většinou miláčkem svého okolí, bývá oblíbený pro svůj šarm, smysl pro humor, velkorysost, odvahu, vůdčí schopnosti a pevnou vůli. 

Možné úkoly na duchovní cestě pro znamení Lva

Úkolem tohoto slunečního znamení je dostat své hvězdné manýry pod kontrolu, uvědomit si, že na obloze není jen jedno Slunce, že nebe je plné zářících hvězd. Ovládat sklon k melodramatům – pokud je jeho životní scéna bouřlivá a neuspořádaná. Lev nemá problém se sebeláskou a sebevědomím, což je v pořádku, pokud se nepřidá vychloubačnost, domýšlivost, ješitnost a pýcha, a producírování životem pouze ve světle ramp.  Udržovat tyto běžné lidské vlastnosti v rovnováze a harmonii je životním úkolem Lva. Od božského zdroje dostal do vínku zachovat za všech okolností důstojnost a úctu k životu jako takovému – je přece dítětem božského slunečního živlu, stačí si to jen uvědomit. Pokud toto dokáže, stává se sluníčkem pro své okolí, vyspělou duchovní bytostí s velkorysou hřejivou náručí, a se skutečně hlubokým duchovním rozměrem. Potom přichází na scénu harmonický Lev, který si je plně vědom, že to, co činí pro sebe, dává na energetické úrovni také ostatním. Potom je vzorným příkladem esoterického: chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.

Lev: pevné znamení, živel oheň, vládnoucí planeta Slunce. Drahý kámen: diamant. Živlovou energii ohně, pokud jí má Lev více, než je potřeba, zkrotí vyrovnáním všech živlových energií v sobě. Může začít tím, že si každé ráno, nekompromisně a za každého počasí dopřeje studenou sprchu. Potom si může jít zaběhat, případně se vrhne na boxovací pytel a zbaví se přebytečné energie. Omezí společenské akce a naučí se v klidu, tichu a o samotě meditovat. Ve stravě se vyhne „peprnému jídlu“ a potravinám, které zahřívají (feferonky, zázvor, pepř, skořice a pod.) Pokud jde o barvy, vyvaruje se všech jasných a rudých odstínů červené a křiklavě žluté. Vzdá se také přemíry oranžové barvy. Vsadí raději na paletu chladivých odstínů modré a na paletu léčivých a zklidňujících odstínů barvy zelené. Pokud má Lev rád bílou barvu, měl by její zklidňující efekt využít všude, kde se dá. Černou barvu volí také umírněně, prospěšná může být také vyvážená kombinace černé a bílé.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Občas může Lev meditovat nad tím, že i božské Slunce vrhá stín, a že není nutné prozářit se životem obklopen plamenným leskem vlastní důležitosti nebo slávy. Stačí pouze vědomě čerpat životadárnou energii Slunce a zpětně vyzařovat kolem sebe jas vlastní duše a světlo poznání. Stačí pouze vědomě rozdávat kolem sebe poklad největší: zářivé zlato vlastního, velkorysého srdce.

Související : Lev – láska a erotika, Osmička je síla a síla je řev lva

Ohnivé znamení: Lev

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.