Sluneční znamení zvěrokruhu

astronomical-clock-5706_1280Každé znamení zvěrokruhu, každý jedinec se může na své cestě obklopit světlem a sám světlo vyzařovat všude kolem sebe. Slunce, naše centrální hvězda, je bytost zářivá, dává světlo – lásku. Všichni jsme zrozeni v lásce – Slunce, skryté v našem nitru, touží zářit. Slunce je středem sluneční soustavy a je také středem našeho ega a vědomí sebe sama – tvoří základ osobnosti každého z nás. Dává nám základ našeho tvůrčího potenciálu. Pravidelný solární cyklus má nezanedbatelný vliv na zdokonalování vědomí každé osobnosti. Vědomí Slunce nás během roku ovlivňuje především vždy, když po dobu daného měsíce prochází právě naším znamením zvěrokruhu. Sluneční vědomí je v astrologii uváděno jako vědomí duše, ovlivňuje naše denní vědomé bytí. Pravidelné otáčení Země kolem své osy způsobuje naše vnímání pozemského času, které dělíme na denní vědomí (bdění) a noční (snové) podvědomí. Během spánku existujeme mimo tento pozemský svět, naše duše se v tomto snovém čase pravidelně odpoutává a regeneruje se v astrálním světě. Proto je tak důležitý pravidelný spánek, vědomí duše by nemohlo bez tohoto pravidelného odpoutání existovat. Malé dítě po narození většinu času prospí – nově vtělená duše si takto postupně zvyká na energie pozemského světa – postupně, pomalu získává na síle jeho denní vědomí.

Sluneční znamení zvěrokruhu

Každý rok, v den a hodinu našich narozenin je Slunce ve stejném postavení, vzhledem k astrologickému rozboru, jako v okamžik našeho příchodu na tento pozemský svět. Právě v tento den nezapomene uctít Slunce a Matku Zemi malou pozorností, můžeme například zapálit svíčku nebo vonnou tyčinku.

Znamení zvěrokruhu každého z nás vychází právě z okamžiku zrození

V tu chvíli Slunce stojí v jednom z dvanácti znamení astrologické mandaly, například v Beranu. Každé znamení má takto zodiac-60600_1280danou základní charakteristiku. Proč nejsou všichni zrozenci v Beranu povahově stejní? V okamžiku narození se v astrologické mandale každého z nás nachází ještě všechny planety a Měsíc v určitém postavení – postavení vesmírných těles se každou minutou mění, tak vznikají odlišnosti. Přihlíží se také k postavení vesmírných těles v místě narození. Proto může mít někdo pocit, že se k někomu například právě znamení Berana zdánlivě nehodí. Například proto, že jeho horoskop je silně ovlivněn energií Měsíce v okamžiku jeho zrození.

Měsíc silně ovlivňuje naše astrální vědomí, noční, snové, podvědomé: vnitřní podvědomou realitu. Archetyp Měsíce ovlivňuje také naše denní snění, a to především za novoluní. V této době můžeme mít sníženou vědomou pozornost a bdělost – sluneční vědomí je potlačeno. Podobné je to během úplňku. Pravidelné meditace a obracení se do vlastního nitra nám, mimo jiné, umožňují uvědomovat si různé hladiny a odlišnosti nočního a denního vědomí.

timepiece-745988_1280-1024x768Další vliv na naše bytí v realitě, které je dynamické a proměnlivé, mají energie planet a jejich postavení v horoskopu. Jedná se o archetypické energie: podrobnosti najdete v kategorii ZÁKLADY MAGIE, článek: Planety a jejich „duše“. Slunce je sice nejdůležitější pro určení povahových rysů člověka, ale podstatnou měrou se v individuálním horoskopu projevuje právě celkové zodiakální pozadí. Vliv slunečního vědomí všechny ostatní prvky zesiluje a „promítá“ do vědomí každého jednoho z nás.

V následujících článcích si uvedeme u každého znamení zvěrokruhu možnosti týkající se duchovního, osobního rozvoje. Pouze však z obecného, zjednodušeného pohledu, jde o základní charakteristiku znamení, základní duchovní hodnotu. Více rozvinuté obrazy charakteristik u jednotlivých znamení zvěrokruhu podle astrologie, a osobní horoskopy jsou samozřejmě složitější, (záleží například na ascendentu, jak se bude život a povaha toho kterého slunečního znamení vyvíjet). 

Sluneční znamení zvěrokruhu

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.