Symbolika a vibrace zlaté barvy

Barvy slunečního spektra, nejen, že působí na psychiku a emoce, jejich vibrace jsou využívány také v magii. Vibrační energie zlaté barvy představuje jsoucnost, universální božskou sílu, intuici, neobyčejné psychické schopnosti, inspiraci a tvůrčí činnost, božskou moudrost a duchovní pochopení. Zlatá barva má v sobě fluidum k pochopení všeho co je božské, nadsmyslové a nadhraniční. Podporuje duchovní energie, intuici, věštění, mystické napojení na energie vyšších sil: podvědomí, nadvědomí, vyšší ,,Já“. V astrologii je spojena s vlivem Slunce, a se slunečním znamením Lva. Symbolizuje také majetek a finance.

Během rituálů se zlatá barva využívá pro hmotné zabezpečení, ke splnění vysokých cílů, pro štěstí a úspěch, během hledání zaměstnání, zvyšuje osobní sílu a energii, očišťuje auru, podporuje navození změněných stavů vědomí. Zlatá barva v auře je vzácná, poukazuje na neomezené možnosti a duchovní vyspělost.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Používá se všude, kde oslavujeme energii nebo znovuzrození Slunce, je součástí všech slunečních rituálů a obřadů. Neděle je den Slunce a vibračně rezonuje se zlatou barvou. Zlatá barva poukazuje také na magickou energii zlata, nejušlechtilejšího kovu.

Mystika zlata a zlaté barvy se objevuje všude ve starověkém světě, stačí vzpomenout na posmrtné masky egyptských faraonů, na (ve své době) zlatem pokryté vrcholky egyptských pyramid, zlaté keltské nákrčníky, zlatem zdobené paláce v oblasti východní mystiky, zlaté sochy Buddhy, zlaté artefakty nalezené v oblastech, kde se vyskytují pozůstatky mayské kultury a podobně.

Související článek: Spirituální tajemství zlata

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?