Třešeň, Modřín, Jeřáb – energie stromů

japanese-cherry-trees-324175_1280Třešeň: mládí, láska, sexualita. Toužíte-li po lásce, chcete ji brát a stejnou měrou dostávat, pošeptejte tajné přání do koruny láskyplné třešně. Poradí vám, jak mít konečně a bezpodmínečně rád  sám sebe, a tím i ostatní, jak upevňovat mezilidské vztahy všeho druhu. Jste-li zamilovaní a toužíte někomu vyznat se ze svých citů, udělejte to pod rozkvetlou třešní.

Inspirativní třešňové květy japonské sakury, s nádechem křehké romantiky, zpodobněné v nespočtu japonských veršů, jsou ozdobou japonských domácností, dekorují věci běžné denní potřeby v podobě něžných ornamentů od čajových servisů a nábytek až po japonská kimona. Společně s tygry (totemové zvíře) a draky (dračí energie) jsou součástí také japonského tetování. V zahradách vynikne krása sakur v podobě soliterní dřeviny, vysazují se také po skupinách a do stromořadí, všude tam, kde je dostatek slunce.

Třešňové květy- hvězdičky na nebi pro zamilované

Jste-li osamoceni a láska se vám vyhýbá, poproste třešeň, ať vám splní všechna tajná přání – a nemusíte čekat na jaro, můžete to udělat kdykoliv. (Která z nás si alespoň jednou za život nepřinesla domů, před vánočními svátky větvičku třešně – barborku?) Třešňové květy jsou jako hvězdičky na nebi, jsou symbolem blaha, úcty, zdvořilosti a skromnosti. V Japonsku třešňové květy uctívají, představují štěstí, krásu a čistotu života pozemského i věčného.

Kouzelné rituály: partnerské vztahy, láska. Usnadnění situací, kdy něco končí a něco nového začíná.

Související: Japonská sakura – symbol štěstí

Třešeň, Modřín, Jeřáb - energie stromů

Modřín je stromem pro optimisty

DSC00285Je oblíbeným stromem víl a lesních panen. Oddáte-li se pod modřínem hluboké meditaci, můžete je spatřit, případně se napojit na jejich energii. Pod modřínem zanechte starosti a trápení, soustřeďte se na obnovu psychických a fyzických sil. Modřín vám pomůže zbavit se pesimismu a sklonu vidět vše jen černě. Plánujte nové, smělé projekty, upevňujte sebevědomí, trpělivost, vytrvalost a víru především v sebe.

Modřín je symbolem naděje, lásky a šťastného manželství. Je zasvěcen Slunci i Měsíci.

Symbolizuje jejich věčné světlo a tajemnou mystickou svatbu dvou základních vesmírných energií. Modřín je velmi krásný strom, ač se svou elegancí pyšní pouze do chvíle, než se mu na podzim zbarví jehličí do zlaté medové barvy – jakoby nám chtěl připomenout, že krása je pomíjivá. Je medonosný, proto je také velmi oblíbený u včel.

Rituál očištění: negativních energií se snáze zbavíte, pokud vše nechtěné necháte odvanout společně s kouřem z doutnajících větviček modřínu. Stačí položit je na rozpálené dřevěné uhlí a nechat doutnat. Přitom v meditativním rozpoložení nechat z mysli naprosto volně odejít vše nepotřebné. Případně se tímto způsobem můžete zbavit nechtěných, nepříjemných nebo stresujících vzpomínek.

Jeřáb přivolává duchy a bludné duše

winter-526569_1280Střeží místa se silnou zemskou energií a vstupní brány do paralelních světů. Svou rezonancí k sobě přitahuje bludné duše. Větvičky jeřábu se používají na kouzelné hůlky, ze dřeva se vyrábějí magické amulety. Hranice zapáleného dřeva jeřábu přivolává duchy a jiné astrální bytosti. Jeřáb je klidně a přitažlivě vypadající strom, na jaře kvete smetanově bílými kvítky a na podzim je ozdoben záplavou magických, červených plodů. Uvnitř jeřabiny, pokud ji opatrně rozkrojíme, najdeme magické poselství v podobě pentagramu složeného ze semínek. Větvičky s listy a plody použijeme pro ochranu domova, všechny části jeřábu jsou posvátné. Šarlatové plody jeřábu jsou symbolem babího léta.

Zapalte svíce a v tichosti počněte vyrábět magické korálky ze sušených jeřabin

Při práci myslete pouze na pozitivní řešení problému, který potřebujete ze života odstranit. Přitáhněte k sobě co nejvíce pozitivní energie. Vstaňte ještě před východem Slunce. Vyjděte ven a počkejte s tichou myslí na první sluneční paprsky. Přemýšlejte, kde v životě nejvíce potřebujete ochranu. Držte ochranný amulet z jeřabin v obou rukách, tak, aby se jej dotýkaly sluneční paprsky, a meditujte o úspěchu. Vyslovte své přání nahlas – a to třikrát, šestkrát nebo devětkrát za sebou. Korálky, posvěcené sluneční energií, uložte doma v pokoji na viditelném místě, budou vám připomínat, že se není čeho obávat, jelikož nekonečná kosmická energie nad vámi drží ochranou ruku. Nesmíte od této chvíle mít žádné negativní myšlenky nebo pochybnosti, jinak narušíte energii rituálu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Kouzelné rituály: jasnovidectví, moudrost, ochrana, zasvěcení do tajemství magie. Ze dřeva jeřábu vyrobte malý křížek – sluneční ochranný kříž, dříve se nosíval zašitý v oblečení. Vykuřování listů a sušených bobulí přináší psychické uvolnění a duševní sílu, zbloudilým duším pomůže najít cestu do ráje.

ČARODĚJKA PŘÍRODA – facebook

Třešeň, Modřín, Jeřáb - energie stromů

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.