Třešňové květy- hvězdičky lásky pro zamilované

Toužíte-li po lásce, chcete ji dávat a stejnou měrou dostávat, pošeptejte tajné přání do koruny třešně. Přijde k vám nápověda, jak mít konečně a bezpodmínečně rádi sami sebe, a tím i ostatní, jak upevňovat mezilidské vztahy všeho druhu. Jste-li zamilovaní a toužíte někomu vyznat své city, udělejte to pod rozkvetlou třešní. Tento strom je symbolem mládí, radosti, optimismu, lásky, něžnosti, smyslnosti, sexuality. Třešeň je stromem slunečního znamení Býka, zasvěcena je planetě Venuši.

Jste-li osamoceni a láska se vám vyhýbá, poproste třešeň, ať vám splní tajná přání – a nemusíte čekat na jaro, můžete to udělat kdykoli. Třešňové květy jsou symbolem blažené svěžesti lidského ducha, úcty, zdvořilosti a skromnosti. Pokud třešeň kvete v čase mezi úplňkem a novem, tak je její energie silná a čarovná. Vidět ve snu rozkvetlou třešeň znamená změnu, něco starého končí a něco nového začíná.

Kvetoucí stromy nás nabádají k rozjímání a sdílení svých pocitů

Kvetoucí příroda je součástí touhy lidského srdce sladit se s vůní vlahého jarního deště a s tepem tvořivé síly přírody. Polibek pod rozkvetlou třešní, nejlépe v záři slunečních paprsků, znamená zaslíbení, přitažlivost, zdraví a plodnost, ženám zajišťuje, že budou po celý rok kvést do krásy.

  • Kouzelné rituály: partnerské vztahy, láska. Usnadnění situací, kdy něco končí a něco nového začíná.
  • Třešňové dřevo: třešeň se prý „otáčí po větru“ a díky tomu má její „točený kmen“ velmi tvrdé, pružné a houževnaté, trvanlivé a krásně barevné dřevo. Pomalu usušené dřevo třešně je vhodné pro výrobu dýmek, rámečků na fotografie, talismanů, šperků, dekorativních misek, různých bytových doplňků, hudebních nástrojů. Kouř třešňového dřeva překvapí zvláštní ovocnou vůní.
  • Z třešňových květů se připravuje lahodný čaj s povzbuzující jarní energií. Květy sbíráme za suchého počasí, (květy planých třešní hojně rostoucích na okrajích lesů).
  • Pryskyřice z kmenů třešní se používá jako vykuřovadlo.
  • Peckami z třešní naplníme bavlněný polštářek – nahřátý v troubě příjemně zahřívá a navozuje klidný spánek, vychlazený v mrazničce příjemně ochlazuje za teplých letních nocí.
Japonská sakura je symbolem krásy a čistoty života

Inspirativní třešňové květy japonské sakury, s nádechem křehké romantiky, zpodobněné v nespočtu japonských veršů, jsou ozdobou japonských domácností, dekorují věci běžné denní potřeby v podobě něžných ornamentů od čajových servisů a nábytek až po japonská kimona. Společně s tygry (totemové zvíře) a draky (dračí energie) jsou součástí japonského tetování. V zahradách vynikne krása sakur v podobě solitérní dřeviny, vysazují se také po skupinách a do stromořadí, všude tam, kde je dostatek slunce. V Japonsku se třešňové květy tradičně uctívají, představují štěstí, krásu a čistotu života pozemského i věčného, jsou také symbolem pozemské pomíjivosti.

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?