Jarní rovnodennost

tree-164915_1280Jaro je časem probuzení, balzámem pro zkřehlou duši. Jaro je znovuzrozené jako osvěžující čerstvý vzduch. Míza proniká od kořenů do korun stromů, pupeny se nalévají. Probouzí se energie živlů země a vody. Také my se blaženě probouzíme do hřejivých slunečních paprsků, zimní letargie roztává s posledním sněhem. Jaro je mystické samo o sobě, je elixírem pro znovuoživení všech mocných energií, začíná se probouzet síla země i Slunce.

Vydejte se na procházku. Nejlépe k lesní studánce a ponechte u ní symbolický dárek. Uctíte tak probouzející se mocné přírodní duchy. Zadívejte se na modrou jarní oblohu, pokud je pomalovaná obrazy z oblaků, pokuste se o věštění. Zavřete oči a koncentrujte se na jedinou otázku. Uvolněte mysl i tělo, zbavte se všech předsudků. Potom oči otevřete a čtěte odpověď přímo z nebe – ze znamení malovaných do oblak převalujících se po obloze. Zapomeňte na racionální uvažování, nechte promlouvat jen intuici.

grape-hyacinth-838347_1280Jarní rovnodennost 21. března

Magičnost tomuto svátku dává skutečnost, že den a noc trvá přesně dvanáct hodin. Jaro odemyká naše srdce a přináší radost. Vychutnejte si plnými doušky nádhernou křehkost a neuchopitelnost čarovných jarních dnů. Oslavujte v přírodě, najděte vhodný přírodní oltář. Vytvořte rituální kruh z větviček a kamenů. Rozdělejte posvátný oheň pouze za pomoci dvou dřívek, rozdmýchejte plamínek ohně třením dvou dřívek o sebe. Možná vám to dá trochu práce, tak jako jarnímu sluníčku, než zas získá na síle. Od tohoto posvátného ohně nechte vzejít plamínek v olejové lampě. Takto jej odnesete domů a posvátným ohněm zažehnete teplo v krbu. Spalte něco starého. Představujte si, jak odchází vše nepotřebné a nedobré. Meditujte o probouzející se přírodě, Slunci a lásce. Soustřeďte se na jarní zeleň a první rodící se květy.

Oslavte římskou bohyni Dianu

Zapalte pro bohyni jara svíčku. Diana je též bohyní světla a Měsíce, ochránkyní zvířat. Je představitelkou božských sil, je energií zastupující veškeré pozemské i nadpozemské bytí. Tak může na tuto bohyni nahlížet každá čarodějka nebo mág s úctou ke všemu stvořenému. Dianina božská vůle představuje zdraví, univerzálnost, celistvost a lásku. Vyzdobte byt jarními květinami, narcisy, tulipány. Do vázy přidejte větvičky břízky ozdobené červenou, zelenou a žlutou stuhou. Případně oslavujte bohyni jara Floru.

forget-me-not-3966_1280Vejce je symbolem jara a plodnosti už od pohanských dob. Barvami jara, zlatou, zelenou a žlutou se barvila vajíčka ještě dříve než vznikly velikonoce. Dříve se probouzela životní síla mrskáním březovými větvičkami, později vznikla tradice pomlázky. Provádíme rituály pro zdraví. Bolest předáváme kamenům, o energii žádáme stromy, vodní prameny, studánky. Vše skryté necháme vyplout na povrch a beze strachu necháme odejít. Nic v sobě nemá člověk potlačovat, jednoho dne může vše odsunuté nečekaně a s velkou intensitou vyjít na povrch. Někdy dokonce v podobě únavy, nemoci, alergie. Tancujeme a radujeme se. Duše i tělo touží po lásce, milování. Jarní úklid a očista domova představuje úklid a zbavení se nepořádku také uvnitř sebe.

button (11)

Květinou jarního větru je sasanka. Její květy se otevírají brzy zjara po směru větru. Sasanka symbolizuje pomíjivost fyzické krásy a věčnost duše. V okamžiku, kdy se do krajiny vrátí vlahý jarní vánek Zefyrus, odvane jeho chladný dech krásu křehkých bělostných květů sasanek…

Související články: Jarní meditace s jednorožci, Rituál po proudu řeky

ČARODĚJKA PŘÍRODA – facebook

blue-anemone-1194385_1920

cyclamen-1226761_1920

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho!Share on Facebook

Diskuze