Zvířecí energie – kůň totemové zvíře

Koně v pohanských časech uctívali jak indiáni tak Slované. Příroda a přírodní síly jsou jen obtížně ovladatelné, stejně tak nezkrotná je síla divokých koní. Kdo dokáže zkrotit divokého koně, zná tajemství magických přírodních sil. Zkrocení koně, například u indiánů, doprovázel iniciační obřad. Amulety v podobě rolniček, koňských ohlávek, podkov, či dokonce koňských lebek jsou mocné symboly magické ochrany. Keltové, kteří si dokázali koně osedlat jako velmi dobří jezdci, uctívali ranní rosu, kterou v podobě slunečních paprsků vypijí nebeští koně.

Zvířecí energie - kůň totemové zvíře

Kůň je silové, totemové zvíře

horses-998300_1920Statné hnědáky a krásné bílé koně uctíváme jako symbol prvotní síly, slunečního světla a hřejivého tepla, vytrvalosti, trpělivosti, moudrosti, dynamičnosti i nepokoje.

Bílý kůň je od nepaměti prostředníkem mezi pozemským a oním světem. Na domě vyobrazený kůň ochraňuje obyvatele od temných sil podsvětí.

Mléčná dráha je podle starověkých mýtů mlékem nebeské kobyly. V bílých oblacích, šedivých mračnech, v bouřkových blescích ale i v zádumčivém větru spatřovali Slované tajemné síly: proměněné v bílé či šedivé koně. Na rozhraní světla a tmy, kdy na obloze vidíme Jitřenku a ranní červánky, plují oblohou koně v podobě šedobílých oblak. Denní události v přírodě mají podle pohanských legend na starosti hnědáci. Noc je zas pod vládou tajemných černých koní.

Eshop – INSPIRACE PRO ŽIVOT

Související článek: Islandští koně – divoká příroda

Zvířecí energie - kůň totemové zvíře

outline-123528_1280-1024x768

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.