Dobrá nálada i kompromisy o novoluní v Blížencích – čtvrtek 6. 6. 2024

Tvořivé energie novoluní, které slibují pozitivní náladu, nové nápady i kompromisy, již jsou v plném proudu. Novoluní v Blížencích, šmrncnuté Merkurem, Jupiterem a Venuší, může podpořit odvahu započít nebo vyzkoušet něco nového nebo přímo originálního. Dost možná se nejeden z nás rozhodne pro nový životní styl, podpořený živlem vzduchu. Nápady můžeme mít opravdu všelijaké, podpořené všestrannou dualitou Blíženců, od jednoduchých, přes extrémní až po světoborné. Možná se rozhodneme, v čase silné sluneční aktivity, chránit si svou korunní čakru nenápadnou pokrývkou hlavy nebo širokým kloboukem šmrncnutým barevnými puntíky. Možná se tento den vyznamenáme něčím nepřehlédnutelným.

Mít odvahu také znamená, odvážit od sebe co je pro, a co je proti. Pokud v kolonce „pro“ převažuje více pozitivních vhledů, můžeme se pustit do odvážného díla nebo realizovat dobře zvážené rozhodnutí. Odvaha se projevuje také jako elán, smělost, sebedůvěra, kuráž, nebojácnost nebo neohroženost. Ale také jako troufalost, drzost nebo nestydatost. Mít elán také znamená mít švih nebo šmrnc. Možná nás právě o novoluní napadne něco neotřele, a přitom elegantně šmrncovního, co zrealizujeme rychle a nenápadně. Možná také tajně. Jen si musíme dávat pozor, v souvislosti večerního setkání Luny se Saturnem, abychom se u toho netvářili moc nafoukaně. Aby z nás šmrncnutí nějakou světobornou myšlenkou neudělalo povýšeného, namyšleného, samolibého nebo nadutého domýšlivce. Mít silné sebe-vědomí je v pořádku, jen je třeba jej odlišit od pyšného nebo pohrdavého vystupování vůči okolí.

A to i v případě, kdy nám dojde, že spousta věcí je jinak, než se domníváme, a že se necháváme zmást naučeným vnímáním vnějšího světa. Přitom mnoho věcí, a věcí velmi významných, pro které bychom beztak neměli logické vysvětlení, nevidíme, necítíme, neumíme na ně reagovat. Sotva reagujeme na intuici a zvláštní synchronní jevy, na předtuchy, na vnitřní hlas, který nás nabádá k pozornosti a opatrnosti.

Vnímejte, jak čas novoluní ovlivňuje vaše mentální a citové rozpoložení a emoční náladu, rozhodování nebo touhu po cestování a dobrodružství. Jste-li na vážkách, a nevíte, jestli je vaše rozhodnutí správné, vnímejte sotva postřehnutelné souhlasné, tedy „aktivační gesto“, které se projeví v podobě souhlasných pocitů. Ať některé vaše zásadní rozhodnutí nezapříčiní, že se v dané chvíli minete s tím „nejlepším možným osudem“. Pokud zachytíte jemnou vnitřní nesouhlasnou pohnutku nebo zprávu, která vás vyburcuje k pozornosti, ještě nepřišel ten správný moment. Své rozhodnutí pečlivěji zvažte, některá rozhodnutí potřebují zvážit ve velmi jemných jednotkách pocitů, které doprovází hlas intuice.

THOTHŮV TAROT – Osobní výklad karet – Poselství pro Váš osobní rozvoj

Novoluní se na proměnlivých scénách vnitřního i vnějšího dějství odehrává 6. 6. Může tedy jít o odvahu zasvětit svůj život spirituálnímu poznání. Možná k nám tedy dorazí „elegantní mystické vhledy“. Nebo méně oslňující myšlenky na naši nedostatečnost, kterými sami sebe shazujeme a tím si bráníme uvidět sebe a svět nově a jinak. Konečně nám to dojde. Také se může stát, že myšlenky nebo nápady šmrncnuté mystikou, nemusí být okolím jednoznačně pochopeny a přijaty. Potom může být spolupráce s „ostatními členy týmu“ v nedohlednu. Může se jednat o zkoušku, zda odmítnutí ustojíme a budeme si i nadále stát na svém.

Stále si uvědomujte, že každý váš pohyb je řízen nějakým záměrem. Vědomým nebo nevědomým. Například záměrem hladu je, přinutit vás dodat tělu potřebné živiny. Záměrem „znuděné a zívající duše“ může být upozorněním na situace, kdy se cítíte být nesví, nebo ohroženi nepatřičnými poznámkami, které vždy už předem očekáváte od druhých. Nebo jste nuceni poslouchat něco, co vás nezajímá, nebo to poslouchat nechcete, ale musíte. Také nečekané a v rychlém sledu opakované kýchání může být reakce na někoho, na koho jste „alergičtí“. Ovšem dejte si pozor na nelichotivé nebo neuctivé myšlenky. Energie neuctivých myšlenek se druhých dotýkají podobně, jako bychom je vyslovily nahlas. V čase tajemného novoluní buďte velmi pozorní, vsaďte na empatii. Může docházet k zajímavým setkáním i k provětrání mezilidských vztahů.

Dokonce může také dojít k bezprostřednímu setkání s nadpozemskou bytostí, která se na vás zahledí jasně přítomným pohledem, jenž vám navždy změní pohled na tento svět. Intenzivní pocit neskutečnosti vás v první chvíli vyvede z míry. Z míry vnímání hmotného světa, na které jste tak nějak už zvyklí. Ale od té doby se vám den co den přihodí něco, co vás utvrdí v existenci jemnohmotného světa. Například se s někým „náhodně“ setkáte, přijmete nějaké informace nebo pomoc. Později o celé situaci zapřemýšlíte, zapochybujete a najednou si nebudete jistí, zda byla skutečná, zda se vám něco jen nezdálo. Uvědomíte si jemné detaily prožité situace, pro které nebudete mít rozumné vysvětlení. Jsou to ty okamžiky, kde se sami sebe ptáme „sním či bdím?“

Některé věci si nedokážeme vysvětlit, jen je přijímáme. Některé se odehrají v jediném mžiku okamžiku tak rychle, že si na ně později ani nevzpomeneme. Ale zažehnutá jiskřička nového, odvážného vnímání světa už v nás nevyhasne. Možná se rozhodneme pro častější toulky labyrintem svého vnitřního světa, kde se odvážíme dotknout neprobuzené části vědomí, která si není vědoma svého vlastního uvěznění v tomto na hmotu zaměřeném světě. Čas novoluní v Blížencích nás může dovést ke změně postoje k vnímání zastaralých dogmat, k zjištění, že předpojaté názory nás omezují v poznání vlastních mentálních schopností. A že jedině vnitřní síla nás může dovést k mentální svobodě.

O novoluní se můžeme vydat na dlouhé pochůzky, ať už přírodou nebo zajímavými uličkami zajímavých měst. Kdekoli budeme, všude můžeme vnímat „podivný jemnohmotný svět“, který se skrývá za, nad i pod kulisami světa hmotného. Což vás, na rozdíl od ostatních kolemjdoucích, osvěží a ubezpečí o bezpečí rozevlátého a na spiritualitu bytí naladěného vašeho jedinečného vnitřního světa. Na svých pohodových pochůzkách i odvážných cestách se usmívejte, nechte mihotavé světlo své aury, protkané dobrou náladou a odvážnými vhledy, rozprostřít do širokého okolí. Ale nenechte své nadpozemsky naladěné vědomí rozevlát příliš do ztracena, ať neztratíte vládu nad svým pozemským já.

Inspirace pro otevřené vědomí – elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Ať už je novoluní nebo ne, čtvrtek je dnem planety Jupiter (planeta štěstí „Velká Fortuna“). Ve čtvrtek řešíme jakékoli rodinné záležitosti nebo radosti i starosti s dětmi. Čtvrtek je vhodný den také pro řešení otázek týkajících se všech tajných přání a nesplněných tužeb. Posilujte sebevědomí, odvahu a optimismus. Máte-li finanční problémy nebo potřebujete investovat peníze do nějakého projektu, tento den je vhodný pro otázky a odpovědi z hlubin podvědomí a výšin nadvědomí. K zmírnění nechtěných, vtíravých vzpomínek, které vám ubírají na sebevědomí, můžete použít předmět, který bude symbolicky vyjadřovat váš problém, který potřebujete odstranit. Po odříkání záměru v podobě kouzelné formule a ukončení rituálu „smíření se s minulostí“ jej zakopejte do země. Potom ihned odejděte a už se neohlížejte. Země už se postará o rozpuštění nebo transformaci nepovedených záležitostí z minulosti. Tento den je také vhodný pro dobročinnost.

A až se v pátek ráno probudíte, soustřeďte se na svou první myšlenku ihned po probuzení. Pátek je dnem Venuše, (planeta štěstí „Malá Fortuna“). Možná se rozhodnete obléknout si něco krásného, elegantního nebo originálního. Dámy se možná odhodlají odložit tolik módní „tepláky“, a rozhodnou se pro nový outfit, který podtrhne jejich jemnost, půvab a ženskou krásu.

Související články: Planety a jejich ,,duše“, Rezonance dnů v týdnu pro rituály, Sedmidenní rituál a planetární energie

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?