Meditace pro zdravé sebevědomí

baby-bassinet-554082_1280Meditace pro posílení sebevědomí je o tom, že nesmíme nikdy zapomenout, že naše duše je věčným ,,dítětem“! Máme jednoduchý recept? Nedůvěřujete si? Máte se málo rádi? Opět se uveďte do meditativního stavu. Představte si, že jste v kruhové místnosti, všude kolem vás je spousta zářivého světla. Místnost nemá žádná okna ani dveře, stěny jsou kolem dokola pokryté zrcadly. Máte rozporuplné dojmy, je vám sice příjemně, přesto máte pocit, že jste vězněm svých myšlenek. Tento pocit se stupňuje, až se vám život zdá být naprosto bezvýchodný. Chodíte od jednoho zrcadla k druhému, díváte se, tápete, stále se vám nedaří v žádném zrcadle spatřit sebe. V tento okamžik zapomeňte na veškerou racionalitu.

Objevte v sobě vaše vnitřní dítě

background-313566_1280Možná nevíte nic o tom, že pokud sebe v zrcadle nevidíte, nejste v souladu se svým skutečným vědomím. Nechcete tomu uvěřit! Snažíte se nepodlehnout bezmoci a panice, proto se vědomě procítíte do svého nitra a konečně si uvědomíte sebe, kousek po kousíčku. Zářivé světlo v místnosti necháte proniknout do každé buňky vašeho těla. Zavřete oči a v duchu si opakujete: ,,Já jsem, Já jsem, Já jsem!“ Tak dlouho, dokud vás neobejme hřejivý pocit lásky. Nyní už víte, že můžete učinit o své vlastní vůli spoustu šťastných kroků, s pomocí nekonečné kosmické energie dojdete naplnění svých přání a dosáhnete každého nesobeckého cíle. Zhluboka dýcháte a uvědomujete si sebe jako jedinečnou bytost, která si zaslouží lásku

button (2)

Zaslouží si štěstí, vnitřní klid a soucit. Vnímáte svou přítomnost a sílu, slyšíte tlukot vlastního srdce. V každé jeho odezvě nalézáte poselství, že se vám podaří uskutečnit vše, nač jen dokážete pomyslet. Vaše srdce tluče pro vás. Už víte, že v jakékoliv situaci se můžete obrátit k vlastnímu srdci a požádat jej o radu. Už víte, že jste silná osobnost, obklopená všeprostupující láskou – jinak to ani být nemůže! Nyní vám dochází, že se vám nedostává lásky, nebo čehokoliv jiného, jenom proto, že jste vnitřně přesvědčeni, že si to nezasloužíte. Každá myšlenka o sobě je tvůrčím sebevyjádřením, konečně si uvědomujete, co znamená odraz od vesmírného zrcadla. Od této chvíle přijímáte do svého života láskyplný sebepoznávací proces.

dancing-girl-556772_1280S ulehčením pomalu otevíráte oči. Zrcadla v místnosti jsou lehce zamlžená, podíváte se pozorněji a vidíte, jak se mlha rozplývá a mění se v bílé nadýchané obláčky. Třikrát se zhluboka nadechněte a projděte zrcadlem. Nemějte strach, s naprostým klidem si opakujte, že všechno je možné. Zavřete tedy oči a projděte tím zrcadlem… Až oči zas otevřete, ocitnete se na rozkvetlé louce plné květin a motýlích křídel. Uprostřed zářivě kvetoucí louky někdo stojí.

No tak, pojďte blíž. Poznáváte se?

Postava k vám přátelsky, odevzdaně a upřímně natahuje ruce. Pojďte, přijměte otevřenou náruč plnou lásky. Vaše druhé Já vám šeptá: Už mně nemusíš hledat, tady jsem. Mám tě ráda. Vždycky jsem tu byla, měj oči otevřené!

                        Vždycky tady budu – pro tebe.

girl-584388_1280

button (11)

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho!Share on Facebook

Diskuze