Ochrana před nočními můrami v souvislosti s neklidnými sny a energií úplňku

Noční můra je spojována s temnými a děsivými sny, které se vyskytují v průběhu spánku, obvykle trvají několik minut, nejčastěji se vyskytují během fází spánku zvaných REM. Vyznačují se velmi nepříjemnými a intenzivními zážitky, které mohou být plné hrůzy, paniky nebo beznaděje. V noční můře se mohou objevit děsivé postavy, situace nebo události, které vypadají nebezpečně a hrozivě. Bývají častější u lidí, kteří trpí dlouhodobou úzkostí, depresí nebo posttraumatickou stresovou poruchou. Pokud se noční můry opakují často a narušují spánek, mohou upozorňovat na možný psychický či zdravotní problém. Nicméně, i zdraví lidé mohou mít ve svém snovém repertoáru občasné projevy nočních můr, jsou obvykle jednorázové a nemají trvalé následky na psychické zdraví. Pokud však noční můry trvají dlouhodobě a narušují spánek, je vhodné zaměřit se na psychiku s přesahem směrem k obsahu podvědomí.

Po půlnoci, v magickém čase kolem třetí hodiny ranní (hodina vlků), přesně v 3:35 ráno, nastane druhý srpnový super úplněk tentokrát v Rybách.

Noční můry představují aktivity vědomí a podvědomí v průběhu spánku, kdy mozek zpracovává silnou emocionální zátěž, stres nebo úzkost prožívanou v čase denního bdění

Někdy jsou noční můry způsobeny i aktuálním fyzickým podnětem, jako jsou bolesti nebo teplotní změny. Mezi typické projevy noční můry, obzvlášť pokud si svůj sen nepamatujeme, patří náhlé probuzení doprovázené intenzivními emocemi, silnými pocity paniky, beznaděje, úzkostmi, křikem, pláčem. Někdy se noční můry projevují jako pocit nedostatku vzduchu nebo oslabenou schopností dýchat. Souvisí také s fyzickými projevy, jako jsou pocení, zrychlený tep, třes, nevolnost nebo dokonce s fyzickými projevy agresivity. Mohou obsahovat různě zesílené smyslové podněty, jako je pocit chladu, vnímání nepříjemných pachů, nepříjemných chutí nebo zvuků, které přidávají na intenzitě zneklidňujícího snového projevu.

Existují pověry a mýty spojené s úplňkem a nočními můrami, které na svých křídlech nesou nálepku „šedé společenství rodiny motýlů“

Noční můry nejsou výhradně spojeny s úplňkem a mohou se vyskytnout kdykoliv během spánku, bez ohledu na aktuální fázi Měsíce. Není to tak, že by pouze úplněk ovlivňoval kvalitu spánku a působil na prožívání nočních můr. Vztah mezi úplňkem a nočními můrami spočívá v tom, že úplněk zesiluje naše vnitřní prožívání, emoční a psychické naladění, zesiluje vnímání obsahu podvědomí. Úplněk může ovlivnit například biologické a hormonální procesy v těle, jako je produkce melatoninu, což může mít vliv na kvalitu spánku a v konečném důsledku na výskyt nočních můr, které získávají energii našeho podvědomí a vydávají se na své „noční lovecké výpravy“.

Můry (noční motýli) se probouzí, jakmile se snese soumrak, za hluboké noci se v přírodě orientují podle měsíčního světla. Světlo jako takové je přitahuje, v noci poletují pod světlem pouličních lamp, tak náruživě letí za světlem, které v mžiku dokáže spálit jejich jemná křídla. Láká je také světlo v místnosti, otevřenými okny podnikají noční návštěvy v lidských obydlích.

Ochrana spánku pomocí krystalů

Pořiďte si skleněnou, dřevěnou nebo keramickou misku a naplňte ji drahými kameny menších zaoblených tvarů, bez ostrých hran. Vhodné jsou malé ametysty, záhnědy, karneoly, červené jaspisy a tygří oka. Misku s kameny položte na noční stolek. Jednou za čas je nutné kameny očistit pod tekoucí vodou. Do západního rohu místnosti je možné jednou za delší čas umístit také misku s vodou a solí zhruba na jeden dva dny (viz ochrana vodou a solí).

Ochrana před temnou energií vodou a solí

Tento náročnější rituál je vhodný, pokud máte potřebu energeticky očistit celý prostor vašeho domova. Vezměte malé skleněné misky, nejlépe v modré barvě s trochou soli, kterou zalijete vodou a rozmístěte jednu po druhé v každé místnosti vašeho bytu. Rituálně požádejte sůl a vodu o očistu a ochranu. Postupujte od nejvýchodněji položeného pokoje. Misky se solí ponechejte v prostoru bytu po dobu čtyřiceti osmi hodin. Tento čas je postačující k tomu, aby sůl do sebe vstřebala všechny chuchvalce negativní energie, usazené ve vašem obydlí. Jde o negativní energie strachu, hádek, nedorozumění, zastaralé energie různých emocí a podobně. Potom obsah všech misek vylejete někde venku, energie země se postará o zpracování negativních energií. Poděkujte energii země za očištění použité soli a za její navrácení do přírodního koloběhu. Poděkujte i v případě, kdy nemáte jinou možnost a vodu se solí vylejete do vodovodního odpadu.

Ochrana vnitřních prostorů vykuřováním

Před spaním je vhodné vykuřování. Pro neutralizování negativních energií použijte v místnosti, kde spíte kadidelnici se šalvějí. Očistná energie kouře ze šalvěje posiluje tělo i ducha, působí na fyzické i energetické rovině. Čistí okolní prostředí a harmonizuje auru. Na podvědomé úrovni očistně působí na prožitá traumata, stres a duševní rozladění. Vykuřování provádíme jen pár minut, řídíme se pocitově, intuice nám řekne, kdy je prospěšné rituál ukončit. Důležité je místnost potom důkladně vyvětrat.

Ochranná energie bílé a černé svíce

Rituál vykuřování můžete doplnit světlem černé a bílé svíce. Energie světla černé svíce nese náš vnitřní svit ponořený ve smutku, strachu nebo obavách ke světlu bílé svíce, tak dojde k neutralizaci negativních energií. Na konci rituálu obě svíce vždy zhasněte a až poté přistupte k důkladnému vyvětrání místnosti.

Rituál pro klidný spánek

Po západu Slunce pravou rukou vytvořte nad lůžkem ochranný světelný kruh, vizualizujte si světlo vycházející z vaší ruky. Zároveň vytvořte silnou představu, že přes tento kruh k vám nemohou proniknout žádné negativní, jemnohmotné či astrální síly. Před usnutím si tento světelný kruh představte kolem svého těla. Představa slunečního světla posiluje auru a její ochranné vyzařování.

Ochrana před ztrátou energie a posílení vlastního magnetismu

Než se uložíte ke spánku, přiložte dlaně k sobě a chvilku je třete o sebe, až pocítíte mezi dlaněmi intenzivní teplo, uvolněně sepněte prsty a takto spojené dlaně přiložte na čakru solární pleteně. Uzavřený energetický obvod, vzniklý spojení rukou a solární pletě, je účinnou ochranou před ztrátou vlastní energie. Až si lehnete, před strachem z nočních můr vás uklidní překřížení rukou v zápěstí a překřížení nohou v kotnících.

Ochranná energie lapače snů

Pořídit si můžete také lapač snů, nejlepší je vyrobený vlastníma rukama a podpořený vlastní mentální energií při jeho výrobě. Pokud budete věřit v sílu a magickou moc lapače snů, krajková pavučina uprostřed nechá projít dobré energie a ty negativní se zachytí v pavučině. Záleží také na vědomém záměru, lapač snů můžeme použít také k přivolání snů, v kterých potřebujeme nalézt odpovědi na naléhavé otázky. Případně pomáhá jako pomůcka k přivolání lucidních snů, vědomě řízených snových stavů. Všechny tyto kvality lapače snů můžete myšlenkově podpořit už při jeho výrobě.

Všechno souvisí se vším

Až nebudete vědět kudy kam, věnujte zvýšenou pozornost intuici, vzpomeňte si na skutečnost, že všechno souvisí se vším. Chvilku si ta slova v klidu opakujte. „Vše je propojeno se vším“. Potom nechte tuto myšlenku odeznít do ztracena a věnujte se běžným věcem. Udržujte pozornost a všímavost, něco zajímavého si určitě uvědomíte, „nečekaně“ k vám přijde potřebná informace, nebo vás políbí Múza a v tom kouzelném okamžiku dostane skvělý nápad, který bude mít cenu zlata, nebo k vám přijde proud skvělé inspirace.

Nejlepší a nejúčinnější rada na závěr? Naučte se mít Měsíc a jeho energii rádi, ve všech jeho proměnlivých fázích, včetně temné Luny i magického úplňku.
Tajemně magická hodina vlků

..ani tady ani tam, ani v moři ani na pevnině, ani uvnitř ani venku, ani v noci ani ve dne, ani včera ani zítra, ani nahoře ani dole, ani louka ani les, ani vzduch ani voda, ani černá ani bílá, ani teplo ani zima, ani světlo ani tma… Největší magické tajemství hodina vlků skrývá… Ani štěstí ani nepohoda. Ani nenávist ani láska… Nejsi jedno ani druhé… Všichni a všechno jedno jest… Vše je přítomno ve všem… Všechno, co jest, v jedno splývá a tvoří jeden celek…

Související články: Fiktivní temné místo v našem nitru se nazývá “černý měsíc“ – tajemná Lilith Indiánský amulet – lapač snů

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

      Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?