Zvukové iluze a fata morgány

steelwool-458840_1280Je možné, že i zvuky vytvářejí fata morgány a falešné iluze? Neočekávané a zvláštní zvuky můžeme zaslechnout v přírodě, v horách, na ledových pláních a v některých pouštích. Nekonečný písek na vlnících se pouštních dunách uvede do pohybu náhlý závan větru nebo pohyb pouštního hada, vznikne písečná lavina a tím se uvolní velké množství energie. Pohyb znásobí zvuk vytvářený padajícími zrnky písku, a pustou pouštní krajinou se zdánlivě bez příčiny ozývá zpěvavé dunění, proměňující se v širokou škálu zvuků.

Pohyb vrstvy písku na různě tvarovaných dunách změní mechanickou energii ve zvukovou – odrážející se prostorem. Z rozlehlé pouště se pak ozývají záhadné skladby různě podivně znějících tónů, pro ucho nezasvěceného mohou působit překvapivě až nepříjemně. Podobné zvuky se ozývají také v Antarktidě, v nekonečné ledové pláni, která může na první dojem působit nečinně a tiše. Polárníci tomu říkají zpívání ledu.

Energie podprahových zvuků rezonují všude kolem nás

Neslyšitelné jsou pro nás mnohé frekvence zvuků, nevnímáme různé kosmické šumy, dunění a další zvuky z hlubin země, neslyšíme ultrazvuk a infrazvuk, na rozdíl od zvířat. Před zemětřesením reagují zvířata na zvuky, vysokých nebo nízkých kmitočtů, které lidé nezaznamenají. Podobné zvuky jsou pro lidské sluchové ústrojí nedostupné. Nevíme nic o ,,neslyšitelných“ zvukových vlnách skrytých například v nepříjemném kvílení větru. Vnímáme je jen podprahově. Nevědomě v nás mohou vzbuzovat duševní, psychické vyčerpání, stres a nervozitu.

Také zážitky podobné smrti jsou někdy, podle vyprávění, doprovázeny zvláštními zvuky. Nejčastěji připomínajícími jemné zvonění nebo klidnou, tichou hudbu. Tyto zvukové vjemy jsou někdy doprovázeny také barvami a vůněmi. Dokonce při změněném stavu vědomí, kdy se zaměříme na astrální projekci, můžeme ještě před odpoutáním se od fyzického těla zaslechnout různé melodie nebo velmi výrazné a hodně hlasité zvuky. Nezkušeného člověka to může vylekat a na dlouho odradit od záměru uskutečnit a na vlastní kůži zakusit astrální putování.

Zvukové iluze a fata morgány

Energie obsažená ve větším rozvětveném blesku za bouřky má magické rozměry, nejen tím, že rozsvítí oblohu. Zvukové, nebo-li šokové vlny, nazývané hromy, vznikají za bouře ve vzduchu ohřátém na velmi vysokou teplotu. Následně se vzduch prudce rozepne a zpětně se velmi rychle smršťuje. Tento atmosférický jev se dá přirovnat k explozi. V pradávných dobách považovali lidé blesky křižující se po obloze za výraz hněvu z nebes. Například ve starověké Mezopotámii uctívali boha jarních bouřek.

V jediném blesku může být až několik stovek milionů voltů

V jediném okamžiku je vzduch v okolí elektrického výboje blesku rozžhaven až na třicet tisíc stupňů Celsia. Bouřkový blesk vydává světlo, jehož rychlost je větší, než rychlost zvuku. Tím pro naše vnímání vzniká dokonalá iluze. Přestože ve skutečnosti hřmění předchází světelnému výboji, našimi smysly vnímáme nejdřív světlo elektrického výboje a až později hřmění. Toto je jeden z mnoha příkladů, jak můžeme zkresleně vnímat realitu kolem nás. Vidíme blesk a následně slyšíme hřmění – přesně naopak. Děje se tak vždy s větším či menším zpožděním, podle toho, jak je bouřka daleko.

Stejně tak dochází ke zkreslenému vnímání zvuků, ke zvukovým iluzím, před přicházejícím deštěm nebo bouřkou, kdy v ovzduší vznikají rozhraní teplého a studeného vlhkého vzduchu. V těchto místech se zvukové vlny odrážejí, znějí silněji, ostřeji a do větší vzdálenosti – například houkání vlaku. Realita je jiná, než se v daný okamžik jeví našim smyslům!

Zvukové iluze a fata morgány

Existují zvuky, které se do naší reality přenášejí z jiných dimenzí, nebo v časových smyčkách z dávné historie

Například právě před bouřkou. Tradují se historky pocházející z okolí hradů, hradních zřícenin, zámků, kaplí, hřbitovů, polorozpadlých samot, temných lesů a skal o tom, že je na těchto místech možné zaslechnout bez zjevné příčiny různé podivné zvuky. Ozvěny tajemných lidských kroků, děsivé výkřiky, démonické hlasy, dětský pláč, odbíjení neexistujících věžních hodin, půlnoční hlasy zvonů, zvuky neexistujících varhan. V blízkosti některých jeskyní nebo temných podzemních prostor se ozývají hlasy a zvuky připomínající dávné rituály.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Jedná se o časové smyčky, otevírající nám brány do jiných dimenzí?

Chtějí nás snad energie dávných časů na něco upozornit? Možná se jedná o jakési poruchy neustále kmitajícího a vibrujícího vesmíru. Bylo zjištěno, že v mnoha jeskyních a skalách všude po světě, kde můžeme vidět pravěké rituální kresby a rytiny, vznikají za určitých podmínek zvláštní ozvěny, kdy se prostorem jeskyní šíří podivné zvuky. Tyto zvuky disponují zvláštními vlastnostmi, které působí na psychiku a vědomí člověka. Kdysi dávno bývaly součástí magických obřadů. V dávných časech dokázali lidé využít přírodní jevy pro navázání kontaktu s nadpozemským světem.

Související články: Zvuk – veškeré tajemství vesmíru?Energie bouřky

Zvukové iluze a fata morgány

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.