Vysoce vibrační jantar – „zkamenělé sluneční světlo“

Vysoce vibrační jantar (fosilní pryskyřice, sluneční kámen), známý také pod názvem ambra nebo „zkamenělé sluneční světlo“, je silně nabitý sluneční energií. Má elektrizující spojení se zemí a silnou očistnou a uzdravující moc. Hřejivá energie jantaru prozařuje a čistí organismus, mírní deprese, podporuje paměť, harmonizuje vše, kde se projevuje nerovnováha. Dává sílu myšlenkách a vizualizacím, které podněcují uzdravení. Přináší vize, posiluje trpělivost a pozitivní myšlení, podporuje tvůrčí sebevyjádření. Jeho energie podporuje touhu po životě, radost, trpělivost a důvěru, aktivuje smíření (usmiřuje nepřátele). Jantar je vhodný pro divinační praktiky, slouží jako médium, je vodičem pro vnímání vyšších spirituálních energií.

Zlatavý lesk jantaru pohlcuje negativní energie, harmonizuje a nastoluje rovnováhu, působí ochrannou energií. Doporučuje se nosit valounek jantaru u sebe, nejlépe v podobě náramku na zápěstí. Obzvlášť vhodný je v době těhotenství. Od dávných dob se traduje, že maminka, která u sebe nosí v době těhotenství korálky z jantaru, předá svou sílu narozenému dítěti, pokud tento jantar umístí do jeho postýlky. Používá se během meditací a rozjímání, probouzí intuici. Jantar třením vlněnou látkou elektrizuje, vytváří záporný náboj statické elektřiny. Řecký název pro jantar je elektron.

Jantar je zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů organického původu, jeho struktura je nekrystalická, nejedná se tedy o minerál, ale o mineraloid s amorfní strukturou. Vzácné kousky jantaru mohou být staré statisíce let, pulsují pradávnou sluneční energií. Krásné jsou čiré zkameněliny uzavřené v jantaru během jeho růstu, jedná se o části rostlin, semínek nebo hmyzu uvnitř jantaru. Je snadno opracovatelný, zdobí se jím dřevěné šperkovnice v kombinaci se slonovinou, vyrábí se z něj jantarové sošky, amulety, oltářní předměty, talismany, jantarové korálky a další šperky.

Jantar je účinným vykuřovadlem

Jantarové vykuřovadlo se zvláštní starobylou silnou pryskyřičnou vůní je jedním z nejžádanějších, očišťuje, zbavuje stresu a únavy. Používá se během meditací, vykuřování se provádí v dobře větratelné místnosti. Jantar v ohni hoří až při vysoké teplotě, pouze syntetická pryskyřice se rychle rozpouští, jakmile se vystaví ohni. V antických dobách býval součástí vonných mastí. Známé jantarové naleziště je jižní pobřeží Baltu, je velmi lehký, mořské vlny vyplavují kousky jantaru na pobřeží, tento jantar je považován za nejstarší a nejcennější.

Toto mořské kadidlo mělo ve starověku cenu zlata. Pryskyřice, vytěžená z kmene stromů, na vzduchu ztuhne, její vůně je kořeněná, mírně kafrová. Každá kapka pryskyřice vytékající z kmene je slzou bohyně stromů. Při pravidelných rituálech, kdy Egypťané přinášeli  svým bohům obětiny, nesměla chybět její vůně. Pálila se při slavnostních ceremoniích a obřadech v posvátných chrámech. Kouřová, natrpklá, sladká vůně pryskyřičného kadidla uvolňuje unavený organismus, přináší vnitřní klid, osvěžuje a navozuje atmosféru čistoty a svěžesti, otevírá mysl, zbavuje negativních myšlenek, přináší klidný spánek. Jantarovou pryskyřici použijeme při vymítání zla, pro požehnání, ochranu, očistu a meditaci. Pryskyřice se většinou míchá s myrhou, potom voní po citronu.

Korespondence – Slunce a zlato.
Talisman – harmonizuje, podporuje tvořivost, imaginaci, přináší vize.
Amulet – ochrana proti nečistým astrálním energiím, pohlcuje negativní energie.
Barva – průzračně nazlátlá, medově žlutá, zlato-oranžová, hnědočervená, slonovinově bílá, modrozelená, mechová.
Čakry – čakra slunečního plexu, ostatní čakry, které je třeba stabilizovat a harmonizovat.

Očista jantaru se provádí pod proudem vody

Šperky z jantaru čistíme často, jinak tmavne, zmatňuje. Jantar je citlivý na (chemické) kosmetické přípravky, na lidský pot. Aktivace se provádí na světle bez přímých slunečních paprsků. Pravý jantar odráží tyrkysově modrý nebo zelený odlesk, nazývaný „jantarová aura“. Auru jantarové pryskyřice lze spatřit po dopadu slunečních paprsků, které na valounek jantaru dopadají pod určitým úhlem.

Osobní krystal po zakoupení pečlivě očistíme, než k nám doputoval mohl na své cestě vstřebat různé nežádoucí energie. K energetické očistě kamene je vhodné světlo svíce, zvuk zvonku, vonná tyčinka, vykuřovadlo, polarizované měsíční světlo, tekoucí voda. Přímé sluneční světlo (nikoli křišťál nebo kameny, které na slunci blednou). Uložení do země, případně do květináče se zemí na několik hodin až několik dnů. Energii očisty určitého kamene ve sklenici s vodou znásobíme přidáním křišťálu. Očistu kamene doplníme myšlenkovou vizualizací. Během čištění a aktivace kamene bychom neměli být ničím a nikým rušeni. Teprve potom krystal naprogramujeme (nabijeme) specifickou osobní informací. Krystaly nabíjíme vizualizací, myšlenkou a dotekem, aktivací záměru, požehnáním. Po použití kameny také pravidelně očistíme. Osobní krystal nikomu nepůjčujeme.

Související články: Měsíční kámen selenit a světelná ochranná energie, Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a „vesmírných poutníků“, Aktivace, zasvěcení nebo modifikace krystalů a jiných přírodních materiálů energií záměru

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?