Kouzlo náprstníku, květiny pro lesní víly

thimble-5950_1280Skřítkové a okřídlené drobné víly, tvořené dechem lučních květů, doprovázejí nás přírodou na každém kroku. Kaskády zvonků rozkvetlých květů náprstníku dávají nám tušit přítomnost drobných víl, ochránkyň lučního a lesního království. V růžových, fialových, purpurových a karmínových květech přečkávají každou noc v tiché bdělosti, vědomi si svého poslání: chránit nejen drobné, nadpřirozené bytosti, ale také paměť krajiny. A s každým ranním kuropěním, znovu a znovu, rozehrávají květy náprstníku s magickou esencí v podobě ranní rosy zvonkohru mocných a kouzelných energií, rezonujících v harmonii s okolní přírodou.

Náprstník v lese nemáme trhat, aby se víly mohly s příchodem noci vrátit do svých skromných úkrytů

Víra ve víly, lesní skřítky a kouzelné přírodní bytosti je známá především z tradic pocházejících z krajů severní Evropy (Skandinávie, Norsko). Možná nesmíme tuto pohádkově krásnou rostlinu zbytečně trhat také z toho důvodu, že v některých krajích je dokonce symbolem smrti.

Náprstník je symbolem duše pobývající dočasně v lidském těle, která v opojení pozemskou iluzí zapomněla na svůj jemnohmotný původ. Dalším důvodem může být, že tato rostlina je smrtelně jedovatá.

Květomluva podle pohanských tradic

Mimo to je náprstník, především díky své půvabné, karmínově červené barvě symbolem žáru spalující lásky.

Kouzlo náprstníku, květiny pro lesní víly

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.