Totemové zvíře – tygr

tiger-1526704_1920Silové zvíře v podobě neohroženého tygra – velké kočkovité šelmy s dokonalým sluchem a bystrým zrakem – představuje vnitřní sílu, adrenalinová dobrodružství, dravost, vnímavou pozornost a moc nad bezprostředním okolím. Energie tygra (stejně jako kočky domácí) dokáže vaše vědomí spojit s nadpozemskými sférami, od dávných dob je šamanským průvodcem v divoké asijské přírodě. Tygr je v podstatě velká kočka, takže v tygří energii můžeme spatřovat vášeň pro dobrodružství, neohroženou osobitost, nepoddajnost, fyzickou sílu, odvahu a samozřejmě také krásu, smyslnost a nezkrotné vášně. Jako ochránce a rádce vás naučí pracovat s vlastní zuřivostí, nezkrotným temperamentem, ochrání proti zlu, a naučí vás, jak v hlubinách vlastního nitra objevit a následně proměnit vše, co považujete za osobní slabost, probudí ve vás troufalost pokud se straníte společnosti, a nedůvěřujete svému vnitřnímu vedení.

Tygr vás naučí sebejistotě, koncentraci, vnitřní disciplíně, a poradí, jak pracovat se strachem, a nebát se být středem pozornosti pokud to situace vyžaduje

Duch tygra dokáže v muži zažehnout oheň neohroženosti, například pokud s něčím nesouhlasí, často jde o společenské normy, dává to rázně najevo svému okolí. Nezničitelný duch tygra v muži má potřebu projevit své vášně, názory a přesvědčení, přestože se někdy spálí díky své ohnivé energii, hledá tímto způsobem svou vnitřní identitu. Muž s tygrem v srdci miluje život, a vždy vás okouzlí svým temperamentem, odvahou a statečností. Pokud muž naslouchá vedení tygra, usměrní svou troufalost a drzost, snadno zvládne stresové situace, sklíčenost a smutek, a naučí se usměrňovat své emoce.

bengal-tiger-1149535_1280

Pro ženy je tygr také vhodné silové zvíře, probudí v nich vrozený šarm a vytáhne napovrch kouzlo skryté vnitřní krásy. Starostlivá, citlivá a pečlivá tygřice, plná života, má vlohy pro udržení krásného a rovnovážného domácího prostředí. Tygřice matka se pečlivě stará o své děti, hraje si s nimi, vypráví jim pohádky, předává jim zkušenosti a tak připravuje své ratolesti na nesnadné nebo nebezpečné životní situace. Tygřice v ženě je odzbrojující, energická, mívá výbušné city a zdravě nabroušené drápky, touží po drsné přírodě a přitom dokáže být oddaná a romantická.

Archetyp neohroženého Tygra najdeme také v čínském horoskopu, odpovídá západnímu znamení Vodnáře

tiger-1673874_1920

Pokud hledáte totemové zvíře právě pro vás, požádejte vaše podvědomí o vedení. Silové zvíře se vám přijde ukázat v běžných snech, případně ve snech lucidních, nebo v řízené meditaci prožívané za účelem seznámení se s osobním silovým zvířetem, ochráncem a rádcem. Totemové zvíře propojuje v potřebných chvílích, v komplikovaných životních situacích lidské vědomí s podvědomím. Totemové zvíře si nás nevybírá, vytváříme jejich energii během života sami v sobě a pro sebe, přitahujeme k sobě ten správný archetyp, který zrovna potřebujeme. Proto můžeme mít v různých životních etapách pokaždé jiné silové zvíře. V obtížných situacích nám náš osobní ochránce ukáže, povětšinou symbolicky, podvědomě a intuitivně správnou životní cestu.

Silová zvířata existují mimo prostor a čas, mimo naši mysl, můžeme si ale vypracovat osobní rituál, a naučit se své totemové zvíře kdykoliv podle potřeby přivolat.

 

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.