Vzdušné znamení: Blíženci

Sluneční znamení Blíženců z pohledu možného duchovního rozvoje. Pohyblivé, vzdušné, dvojité znamení Blíženců, pod vládou komunikativní planety Merkur, představuje bytosti zvídavé, neposedné, s vrozenou touhou po lehkosti bytí. Bývají dobrodružné povahy, s vnitřní touhou po stále nových a nových zkušenostech. Dobře se přizpůsobují okolnostem, rádi baví společnost, ale jejich vzdušná rozvláčnost může mít na svědomí jejich sklon k nezodpovědnosti a přelétavosti. Blíženci v sobě skrývají dvě bytosti současně, někdy mohou působit dojmem roztříštěnosti, a nemusejí si to vždy plně uvědomovat. Neustále hledají sebe sama, touží po poznání, a to je často přivádí na rozcestí, kdy nevědí, kterým směrem se vydat a kam vlastně jdou.

Vzdušné znamení: Blíženci

S oblibou a často i úspěšně dělají několik věcí najednou. Život se jim může jevit jako barevný ovocný bar, voňavý květinový záhon nebo jako exotické tržiště překypující rozmanitou nabídkou koření všech chutí. Blíženci chtějí vše ochutnat na vlastní kůži, proto častěji než jiná znamení přelétají z květiny na květinu.  Toto se ani tak netýká vztahů, ale skutečně voleb v rozhodování, jakou životní cestou se vydat, co studovat, jaké mít koníčky, jaké duchovní směry zvolit – nejraději všechny. Blíženci však u ničeho dlouho nevydrží, jsou velmi akční, pohybují se svižně a cosi je nutká stále dál a dál za novým poznáním. Význam Blížence si můžeme přeložit také jako vnitřní dvojče.

Blíženci – sluneční znamení zvěrokruhu

Vzdušné touhy jejich neklidného nitra, nečekaná spontánnost a někdy i roztržitost, jim občas přivodí nečekané poryvy větru nebo dokonce mrazivé „životní“ vánice.

Nejen z tohoto důvodu mívají Blíženci sklony k neurózám a depresím. Jejich duše však touží po střízlivosti, po spojení protikladů, po sjednocení vnitřních i vnějších polarit. Úkolem Blíženců na duchovní úrovni je naučit se jít pod povrch věcí, zkoumat jednotlivé komponenty života více do hloubky, zbavit se povrchnosti a zvolit si jeden nebo maximálně dva skutečně pevné, životní cíle. Uvědomit si, že všechno se za dobu jednoho pozemského vtělení skutečně stihnout nedá. Pokud se rozhodnou na sobě pracovat, mohou začít tím, že dočtou všechny rozečtené knihy, pěkně jednu po druhé, až do konce.

Možné úkoly na duchovní cestě pro znamení Blížence

Blíženci mají schopnost uvědomovat si naplno jak svou duši, tak i své ego, a to jim právě přináší životní dvojakost, rozpolcenost a emoční nestabilitu. Blíženci mají za úkol sami v sobě hledat a skutečně nalézt harmonii a usilovat o sjednocení protikladů. To je životní cíl jejich neklidné duše – stačí si to jen plně uvědomit. Na druhé straně by Blíženec, poněkud paradoxně, rád viděl v sobě a všem jsoucím kolem sebe pevný řád. Často se z něj stává perfekcionalista, ale už si neuvědomuje, že nelze být  vždy perfektní, a nelze ve všem hledat jen dokonalost (ani v lidech kolem sebe). Blížencům pomůže vědomě meditovat o vlastní vnitřní rozpolcenosti, a o tom, proč vlastně žijí život jako na houpačce. Ovšem za podmínky, že povolí v osobní, často přehnané hrdosti, a dokáží zkrotit své ego.

Planeta Merkur dává Blížencům do vínku schopnost komunikace, vynikající paměť, schopnost učit se, inteligenci, sdílnost a perfektní organizační schopnosti. Toto sluneční znamení dokonce i ve vyšším věku nemívá problém s moderní informační technikou. Mají však za úkol neztrácet se v nekonečném množství informací, protože se jim může lehce stát, že jeden den budou skálopevně trvat na svém názoru a druhý den budou tvrdit, také skálopevně, přesný opak. Duše Blížence hodně ví, hodně si na podvědomé úrovni pamatuje z předchozích vtělení. Časté meditace umožní vyplout všem starobylým vědomostem na povrch. Často se také Blížencům stává, pokud se konečně dostanou u určité záležitosti k samotnému jádru, nebo k podstatě problému, že si poté s úlevou a překvapením uvědomí:  ,,Ale tohle jsem přece vždycky věděl!“ Pokud si Blíženec uvědomí tuto pravdu, oddá se vlastní intuici a odhalí svůj šestý smysl, potom se může vydat na vnitřní duchovní cestu. S tím, že cokoliv bude dělat pro sebe, bude s láskou dělat i pro druhé – to je jeho božská přirozenost.

Blíženci: vzdušné znamení, vládnoucí planeta Merkur, živel vzduch. Polodrahokam: citrín. Pokud je v tomto znamení jeho vzdušná podstata převažující, Blíženec dbá v tomto případě na časté uzemnění. Vědomě se napojuje na energii země, medituje v sedě v přírodě, bosá chodidla se dotýkají země. V meditaci si představuje, jak jeho vnitřní podstata zapouští kořeny do úrodné půdy podvědomí. Především vědomě uklidní nikdy neutuchající pohyb myšlenek a uvědomuje si sílu přítomného okamžiku. Pokud je znamení Blížence v člověku potlačené, potom dbá na lehkou stravu, vydává se na poklidné procházky a to za každého počasí. Provzdušní byt a dbá na častý přísun čerstvého vzduchu. Ale především a v každém případě se naučí milovat sám sebe, potom teprve objeví všude kolem sebe mocnou sílu lásky.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Pokud si zrozenec v Blíženci vezme nové poznatky za své, ulehčí své duši mnohá trápení a začne proplouvat  a „tančit“ životem s lehkostí vlahého, letního vánku. Úsměv rozzáří jeho tvář za každého počasí, dokonce i za prudké bouře. Láska a moudrost skrytá v jeho srdci i duši se projeví naplno, úsměv a zářivé světlo jeho aury pohladí každého v jeho okolí. Ze svého života odstraní rozdíly mezi světlem a tmou, napojí se na jediný možný zdroj energie v podobě zářivého slunečního světla: v podobě nepodmínečné lásky.

Vzdušné znamení: Blíženci

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.